פיתוח טכנולוגיות לציפויים אנטי מיקרוביאליים

פיתוח ציפויים אנטי מיקרוביאליים הוא צורך מובהק וקבוע בענפי תעשייה בהם המוצר חשוף לזיהום ובהם תחומי הרפואה, המזון, החקלאות והקוסמטיקה ובמיוחד פתרונות טכנולוגיים המאפשרים להאריך את משך השימוש של המוצר.

בנוסף, נעשה מאמץ טכנולוגי ניכר לפתח פתרונות לציפויים אנטי מיקרוביאליים יעילים ועמידים לשחיקה על גבי משטחים בכל המרחבים בהם יש נוכחות גבוהה של קהל המעלה במידה ניכרת את סיכון החשיפה למזהמים.

התפרצות הקורונה בעולם כמו גם מגפות דומות בעבר מעלות את הצורך בפתרונות יעילים המקטינים את עמידות המזהם על המשטחים הציבוריים, אינם מסוכנים לסביבה, עמידים לשחיקה לאורך זמן ונותנים מענה כלכלי ראוי הניתן ליישום במרבית המשטחים.

המוצרים מותאמים לסגמנטים השונים, משטחים ציבוריים, משטחים בבתי חולים וקליניקות ומשטחים במטבחים וסניטציה בשוק הביתי והמוסדי, מערכות איוורור וקירור.

טכנולוגיות רבות מעורבות באתגר חשוב זה המבוססות על מחקרים חדשניים בתחומי הביולוגיה, הכימיה והפיזיקה, הנדסה ותוכנה על מנת להשיג יחס עלות-תועלת הניתן ליישום במרבית תחומי הביקוש.

בתמצית מחקר שוק שפירסמה חברת Grand View Research מוערך שוק הציפויים האנטי מיקרובייאלים ב-2020 בהיקף של 8 מיליארד דולר והוא צפוי לגדול ב-13% בשנה בין 2021 ל-2028.